Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Perfect Pistachio Body Scrub​

£ 7£ 15
250 ML | £ 28.00 / 1L
Out of stock

Smoothing body scrub that polishes skin with a bespoke blend of sugar and oils. Features a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Infused with meadowfoam seed oil to moisturise as it cleanses.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
£ 8
50.0 ML | £ 160 / 1 L
10 scents
Fitted Tank Top - White - Still Life
£ 11£ 18
Sale
Fleur de Mimosa Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
£ 8£ 14
150.0 ML | £ 53.33 / 1 L
9 scents
Sale
Jacquard Mini Shirt Dress - Dark Brown - Still Life
Perfect Pistachio Body Wash & Body Lotion Kit - Perfect Pistachio - Still Life
Scoop-Neck Midi Dress - Light Yellow - Still Life
Sale
Square-Frame Sunglasses - Grey - Still Life
Fitted Open-Back T-Shirt - Black - Lookbook
Textured V-Neck Mini Dress - Black - Still Life
Freshwater Pearl Necklace - White/Gold - Still Life
Sleeveless A-Line Mini Dress - Dark Brown - Still Life
Denim Knee-Length Shorts - Mid Blue - Still Life
100% cotton
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Relaxed Jacquard Blouse - White - Still Life
Flounced Balloon-Sleeve Mini Dress - Black - Still Life
Short Wool Jacket - Dark Grey - Still Life
Sale
Ruffle V-Neck Blouse - Black - Still Life
Sale
Scarf-Detail Midi Dress - Red/Print - Still Life
Cotton-Twill Baseball Cap - Green - Still Life
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Tank Dress - Green - Still Life
£ 25£ 57
Sale
Long Bomber Jacket - Khaki Green - Still Life
Sale
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Mole - Still Life
Leather Ballet Flats - Black - Still Life