Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Sicilian Sunrise Hand Soap Hand Lotion Kit

€ 22
500 ML | € 44.00 / 1L
Out of stock

Sicilian Sunrise

Arabesque WoodPunk BouquetSicilian SunriseSardonyx Fire

Gift box featuring our iconic hand soap and hand lotion in Sicilian Sunrise, an uplifting scent of freshly picked lemons, tickling sun-warmed wood to new life. Made in Italy.

Top notes: Lemon, Grapefruit, Red Currant​

Mid notes: Jasmine Petals, Pineapple, Pear​

Base notes: Cedarwood, Musk, Amber​

Sicilian Sunrise Hand Lotion​

Luxurious moisturising hand lotion.

  • Keeps hands soft and supple.​
  • Fast absorbing​
  • Contains sweet almond oil and peach kernel oil.​
  • Vegan formula​

Sicilian Sunrise Hand Soap​

Indulgent soap that ensures hands are perfectly cleansed and cared for. 

  • Keeps hands soft and supple.​
  • Contains moisturising ingredient glycerin.​
  • Vegan formula​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Punk bouquet Hand Lotion - Punk bouquet - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Pink Noon Hand Lotion - Pink Noon - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Nine Notes Hand Lotion​ - Nine Notes - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Amber Noir Hand Lotion​ - Amber Noir - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents

Others also bought

Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Relaxed Wool-Cotton Cardigan - Mole - Still Life
Back in stockWool-cotton
Arabesque Wood Scented Candle - Arabesque Wood - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
4 scents
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Barrel-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
+10
100% cotton
Miami Muse Hand Soap - Miami Muse - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Punk Bouquet Eau de Toilette - Punk Bouquet - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Body Scrub - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Fitted-Waist Cotton Shirt - Grey/Pink - Still Life
+2
100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Mohair-Blend Wrap Cardigan - Beige - Still Life
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Wide-Leg Jeans - Dark Blue - Still Life
Barrel-Leg Trousers - Black - Still Life
100% cotton
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+3
100% organic cotton
Punk Bouquet Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents