Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Arabesque Wood Body Scrub

€ 17
250 ML | € 68.00 / 1L

Smoothing body scrub that polishes skin with a bespoke blend of sugar and oils. Features a woody scent that unveils deep earthy oud with a twist of citrus. ​ ​

Top notes: Lemon, Ginger, Watery Accord​

Mid notes: Petitgrain, Tangerine​

Base notes: Amber, Moss, Agarwood​ ​

  • Infused with meadowfoam seed oil to moisturise as it cleanses.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Hand Soap & Hand Lotion Kit - Arabesque Wood - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Tie-Side Bikini Briefs - Dark Blue - Still Life
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Fleur de Mimosa Mini Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Gathered Bralette - Light Beige - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
Roasted Walnut Nail Colour - Roasted Walnut - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+16
Cotton-Linen Bucket Hat - Light Beige - Still Life
Java Bean Nail Colour - Java Bean - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+16
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Large  Hoop Earrings - Silver - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Cotton Midi Dress - Brown/Checked - Still Life
100% cotton
Cashmere Knit Scarf - Dark Brown - Still Life
+5
100% cashmere
Perle de Coco Roll-on Perfume - Perle de Coco - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Tailored Press Crease Trousers - Black - Still Life
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Relaxed Trench Coat - Black - Still Life
Déjà Vu Mood Scented Candle - Déjà Vu Mood - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Barrel-Leg Trousers - Black - Still Life
100% cotton
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Green - Still Life