Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Arabesque Wood Hand Soap Hand Lotion Kit

€ 22
500 ML | € 44.00 / 1L

Arabesque Wood

Arabesque WoodPunk BouquetSicilian SunriseSardonyx Fire

Gift box featuring our iconic hand soap and hand lotion in Sicilian Sunrise, an uplifting scent of freshly picked lemons, tickling sun-warmed wood to new life. Made in Italy.

Top notes: Lemon, Grapefruit, Red Currant​

Mid notes: Jasmine Petals, Pineapple, Pear​

Base notes: Cedarwood, Musk, Amber​

Sicilian Sunrise Hand Lotion​

Luxurious moisturising hand lotion.

  • Keeps hands soft and supple.​
  • Fast absorbing​
  • Contains sweet almond oil and peach kernel oil.​

Sicilian Sunrise Hand Soap​

Indulgent soap that ensures hands are perfectly cleansed and cared for. 

  • Keeps hands soft and supple.​
  • Contains moisturising ingredient glycerin.​

 

Similar items

Perfect Pistachio Body Wash & Body Lotion Kit - Perfect Pistachio - Still Life
€ 29
700 ML | € 41.43 / 1 L

Others also bought

Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Arabesque Wood Scented Candle - Arabesque Wood - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Miami Muse Hand Soap - Miami Muse - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Relaxed Wool-Cotton Cardigan - Mole - Still Life
Back in stockWool-cotton
Arabesque Wood Body Scrub - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Fitted-Waist Cotton Shirt - Grey/Pink - Still Life
+2
100% cotton
Mock-Neck Top - Brown/Leopard Print - Still Life
New
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Amber Noir Eau de Toilette - Amber Noir - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Draped Scoop-Back Top - Grey/Metallic - Still Life
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Barrel-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
+10
100% cotton
Punk bouquet Hand Lotion - Punk bouquet - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Cotton Poplin Drawstring Shirt - Off White - Still Life
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Barrel-Leg Trousers - Black - Still Life
100% cotton