Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Fleur de Mimosa Eau de Toilette​

€ 35
50 ML | € 700.00 / 1L
Out of stock

A long-lasting flourishing scent that unfolds gentle mimosa resting on a bed of feathery musks. ​ ​EdT 50ml / 1.7 fl. oz. ​

Top notes: Almond, Bergamot, Red Currant ​

Mid notes: Jasmine, Mimosa, Heliotrope ​

Base notes: Cedarwood, Crisp Amber, Musks​

Fragrance family: Floral​

Made in Italy

Combine with

Image of Fleur de Mimosa Perfume Oil
Out of stock
Image of Canvas Beauty Pouch

Similar items

Fleur de Mimosa Mini Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Forest Haze Perfume Oil - Forest Haze - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Perle de Coco Roll-on Perfume - Perle de Coco - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Sardonyx Fire Mini Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Punk Bouquet Mini Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Pink Noon Mini Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents

Others also bought

Fleur de Mimosa Mini Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Boxy Cotton T-Shirt - Grey - Still Life
+4
100% organic cotton
Fleur de Mimosa Hand Cream - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Ruched Top - Black - Still Life
Mohair-Blend Jumper - Mole - Lookbook
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Pink Noon Mini Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Punk Bouquet Scented Candle - Punk Bouquet - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Ribbed Mock-Neck Jumper - Green - Still Life
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Perfume Oil - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Plain-Knit Wool Top - Dark Brown - Still Life
+1
100% wool
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Knitted Collar Cardigan - Bright Blue - Still Life
Punk Bouquet Perfume Oil - Punk Bouquet - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Canvas Beauty Pouch - Miami Muse - Still Life
€ 29
169.0 G | € 171.6 / 1 KG
4 scents
Amber Noir Mini Body Mist​ - Amber Noir - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Printed Silk Scarf - Pink/Floral - Still Life
100% silk
Classic Leather Tote Bag - Mahogany - Still Life
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Oversized Tote Bag - Dark Blue - Still Life