Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Punk Bouquet Scented Candle

€ 25
210 G | € 119.05 / 1kg

Punk Bouquet

Punk BouquetPerle De CocoSardonyx FireSicilian SunriseArabesque WoodTachisme PepperDéjà Vu Mood

This scented candle features a floral scent of frothy vanilla soda on a rebellious rose bouquet.

Top notes: Almond, Tangerine, Green Apple

Mid Notes: Cyclamen, Tiger Orchid, Lotus Flower

Base notes: Vanilla, Tonka Beans, Tree Moss

Fragrance family: Floral

Burning time: around 50 hours

Trim the wick 5mm before use.

Made in the EU

 

Others also bought

Punk Bouquet Eau de Toilette - Punk Bouquet - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Punk Bouquet Body Scrub - Punk Bouquet - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Punk bouquet Hand Lotion - Punk bouquet - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Soap & Hand Lotion Kit - Punk Bouquet - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Punk Bouquet Perfume Oil - Punk Bouquet - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Ribbed Long-Sleeve Top - White - Lookbook
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Déjà Vu Mood Perfume Oil - Déjà Vu Mood - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Super Stretch Skinny Jeans - Mid Blue - Still Life
Polkadot Print Scarf - Brown/Pink Dots - Still Life
100% silk
Oversized Sunglasses - Black - Still Life
Punk Bouquet Mini Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Perfect Pistachio Body Wash & Body Lotion Kit - Perfect Pistachio - Still Life
€ 29
700 ML | € 41.43 / 1 L
Flared Linen Midi Dress - Lilac - Still Life
100% linen
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool