Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Fleur de Mimosa Mini Body Mist

€ 9
50 ML | € 180.00 / 1L

Body mist with a delicate perfume featuring a flourishing scent that unfolds gentle mimosa, resting on a bed of feathery musks. ​ ​

Top notes: Almond, Bergamot, Red Currant ​

Mid notes: Jasmine, Mimosa, Heliotrope ​

Base notes: Cedarwood, Crisp Amber, Musks​ ​

  • Made in Italy​ ​

 

Similar items

Miami Muse Body Mist - Miami Muse - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Forest Haze Perfume Oil - Forest Haze - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Sardonyx Fire Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Punk Bouquet Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Amber Noir Body Mist​ - Amber Noir - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Amber Noir Perfume Oil - Amber Noir - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents

Others also bought

Fleur de Mimosa Hand Cream - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Zip-Up Twill Jacket - Black - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Textured Bikini Briefs - Green - Still Life
+1
Online exclusive
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Leather Belt - Brown - Still Life
Wide-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+6
New
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Amber Noir Perfume Oil - Amber Noir - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Paper Blossom Perfume Oil - Paper Blossom - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Miami Muse Hand Cream - Miami Muse - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Boxy Knit Jumper - Dark Grey - Still Life
+5
Cotton-wool
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Java Bean Nail Colour - Java Bean - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+16
Rib-Trim Knitted Jumper - Black - Still Life
Mini Hair Clip - Gold - Still Life
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Chartreuse - Still Life
Spherical Stacked Ring - Gold - Still Life
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton