Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Arabesque Wood Body Wash

€ 15
350 ML | € 42.86 / 1L
Out of stock

Richly lathering shower gel with a woody scent that unveils deep earthy oud with a twist of citrus. ​ ​

Top notes: Lemon, Ginger, Watery Accord​

Mid notes: Petitgrain, Tangerine​

Base notes: Amber, Moss, Agarwood​ ​

  • Leaves skin clean, fresh and feeling soft. ​
  • Made in Italy​ ​

 

Similar items

Sardonyx Fire Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sardonyx Fire - Still Life
2 scents
Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sicilian Sunrise - Still Life
2 scents

Others also bought

Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Body Scrub - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Hand Soap & Hand Lotion Kit - Arabesque Wood - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Miami Muse Hand Soap - Miami Muse - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Amber Noir Mini Body Mist​ - Amber Noir - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Merino Wool Polo Neck Top - Red - Still Life
+1
New100% merino wool
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Relaxed Knit Jumper - Dark Red - Lookbook
Pointed Toe Leather Ankle Boots - Black - Still Life
Amber Noir Hand Cream - Amber Noir - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sicilian Sunrise - Still Life
2 scents
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Rib Midi Dress - Black - Still Life
100% organic cotton
Short-Sleeve Cashmere Top - Grey - Still Life
+1
100% cashmere
Mohair Blend Jumper - Red/Blue - Still Life
Punk Bouquet Hand Cream - Punk Bouquet - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Pink Noon Hand Soap - Pink Noon - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Boxy Cotton T-Shirt - Black/White - Still Life
+4
100% organic cotton
Draped Cowl-Neck Top - Black - Still Life