Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Dried Petals Cheek & Lip

£ 9£ 18
5 G | £ 1800.00 / 1kg
Sale

Dried Petals

Mauve ModernDried PetalsRipe PeachRuby ReadyForever FigWatermelon Juice

Creamy pop of colour that seamlessly melts into skin/lip with a satin finish, leaving it with a natural flush.​

  • Hint of colur for lips and cheeks​
  • Creamy texture​
  • Contains squalane​
  • Moisturising properties​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Blending Brush, Blending Sponge​ ​

 

Combine with

Image of Celestial Blitz Cream Highlighter

Others also bought

Rib-Knitted Long Dress - Black - Still Life
Sale
Berry Beat Matte Lip Colour - Berry Beat - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
£ 5£ 11
10 ML | £ 500 / 1 L
+22
Sale
Whimsy Cherry Lip Gloss - Whimsy Cherry - Still Life
£ 7£ 14
4.0 ML | £ 1750 / 1 L
+2
Sale
Knitted Sweater - Dark Brown - Lookbook
£ 27£ 47
Sale
Heart-Pendant Hoop Earrings - Gold - Still Life
Knitted Jumper - Black - Still Life
£ 37£ 57
+1
SaleWool-cotton
Fitted Tank Top - White - Still Life
£ 11£ 18
Sale
Cold Marble Nail Colour - Cold Marble - Still Life
£ 5£ 11
10 ML | £ 500 / 1 L
+16
Sale
Glass Divine Balm Highlighter - Glass Divine - Still Life
£ 9£ 19
8.7 G | £ 1034.48 / 1 KG
Sale
Soot Smudge Eye Pencil - Soot Smudge - Still Life
£ 9£ 18
1.3 G | £ 6923.08 / 1 KG
+1
Sale
Blank Pages Eau de Toilette - Blank Pages - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Online exclusive
Long-Sleeve Merino Wool Top - Black - Still Life
Sale100% merino wool
Pointed-Toe Leather Chelsea Boots - Black - Still Life
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
£ 9£ 19
3.8 G | £ 2368.42 / 1 KG
+6
Sale
Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Slim-Leg Press-Crease Trousers - Black - Still Life
Cotton Jersey Top - White - Still Life
100% organic cotton
Base Coat - Base Coat - Still Life
£ 5£ 11
10.0 ML | £ 500 / 1 L
Sale
Knee-Length Slip Skirt - Purple/Paisley - Still Life
+1
Sale
Ruched Floral Top - Red/Floral Pattern - Still Life
Sale
Half-Placket Merino Top - Navy Blue - Still Life
Sale100% merino wool
Mild Matcha Nail Colour - Mild Matcha - Still Life
£ 5£ 11
10 ML | £ 500 / 1 L
+22
Sale
Early Sepia Satin Lip Colour - Early Sepia - Still Life
£ 9£ 19
3.8 G | £ 2368.42 / 1 KG
+6
Sale