Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Dreamy Camel Satin Lip Colour

chf 17chf 32
3.8 G | chf 4473.69 / 1kg
Sale

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Combine with

Image of Old Copper Cream Eye Colour
Out of stock
Image of Forever Fig Cheek Lip
Out of stock

Similar items

Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
chf 15chf 32
3.5 G | chf 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
chf 17chf 32
3.7 G | chf 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Rouge Icon Matte Lip Colour - Rouge Icon - Still Life
chf 17chf 32
3.7 G | chf 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Berry Beat Matte Lip Colour - Berry Beat - Still Life
chf 17chf 32
3.7 G | chf 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Double Cherry Matte Lip Colour - Double Cherry - Still Life
chf 17chf 32
3.7 G | chf 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
chf 39
30 G | chf 1300 / 1 KG
Very Pitaya Matte Lip Colour - Very Pitaya - Still Life
chf 17chf 32
3.7 G | chf 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3

Others also bought

Cold Marble Nail Colour - Cold Marble - Still Life
chf 9chf 17
10 ML | chf 900 / 1 L
+16
Sale
Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
chf 15chf 32
3.5 G | chf 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
Tie-Detail Midi Shirt Dress - Black - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Grey - Still Life
NewWool-cotton
Croco Effect Belt - Beige/Faux Croco - Still Life
chf 39chf 69
+1
Sale
Cotton Square-Neck Blouse - Black - Lookbook
Sale
Leather Penny Loafers - Black - Still Life
Crescent Crossbody Bag - Dark Brown - Still Life
Mohair-Blend Brushed Cardigan - Camel - Still Life
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
chf 39
30 G | chf 1300 / 1 KG
Shell Statement Ring - Gold - Still Life
Knitted Sweater Vest - Navy Blue - Still Life
SaleWool-cotton
Leather Chelsea Boots - Black - Still Life
chf 129chf 249
Sale
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Tapered Knit Cardigan - Beige - Still Life
SaleWool-cotton
adidas SL 72 OG - Brown/Pink - Still Life
chf 75chf 120
Sale
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
chf 9chf 17
10 ML | chf 900 / 1 L
+22
Sale
Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
chf 17chf 32
3.7 G | chf 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Berry Beat Matte Lip Colour - Berry Beat - Still Life
chf 17chf 32
3.7 G | chf 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Cotton Shirt - Green - Still Life
chf 39chf 99
Sale
Dried Petals Cheek & Lip - Dried Petals - Still Life
chf 15chf 29
5.0 G | chf 3000 / 1 KG
Sale
Base Coat - Base Coat - Still Life
chf 9chf 17
10.0 ML | chf 900 / 1 L
Sale
Mild Matcha Nail Colour - Mild Matcha - Still Life
chf 9chf 17
10 ML | chf 900 / 1 L
+22
Sale
Long Lace Dress - White - Still Life
chf 129chf 199
Sale