Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Arabesque Wood Hand Cream

€ 7
30 ML | € 233.34 / 1L

Rich moisturising cream with shea butter, featuring a woody scent that unveils deep earthy oud with a twist of citrus. ​ ​

Top notes: Lemon, Ginger, Watery Accord​

Mid notes: Petitgrain, Tangerine​

Base notes: Amber, Moss, Agarwood​ ​

  • Leaves hands feeling silky smooth​
  • Contains shea butter​
  • Made in Italy​ ​

Similar items

Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Sardonyx Fire Hand Lotion - Sardonyx Fire - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Amber Noir Hand Lotion​ - Amber Noir - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Nine Notes Hand Lotion​ - Nine Notes - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Pink Noon Hand Lotion - Pink Noon - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Punk bouquet Hand Lotion - Punk bouquet - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents

Others also bought

Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Hand Soap & Hand Lotion Kit - Arabesque Wood - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Pink Noon Hand Lotion - Pink Noon - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Relaxed Wool-Cotton Cardigan - Dark Blue - Still Life
Back in stockWool-cotton
Arabesque Wood Body Scrub - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Nine Notes Hand Lotion​ - Nine Notes - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Arabesque Wood Scented Candle - Arabesque Wood - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Lace-Detail Long Skirt - Dark Blue - Still Life
Wide-Leg Jeans - Dark Blue - Still Life
+6
New
Alpaca-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Navy Blue - Still Life
Pleated Mini Skirt - Dark Blue - Still Life
Boxy Knit Jumper - White/Black Stripes - Still Life
+5
Wool-cotton
Wool-Blend Socks - Dark Red - Still Life
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Perfume Oil - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Amber Noir Mini Body Mist​ - Amber Noir - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents