Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Mauve Modern Cheek Lip

€ 10€ 19
5 G | € 2000.00 / 1kg
Sale

Mauve Modern

Mauve ModernDried PetalsRipe PeachRuby ReadyForever FigWatermelon Juice

Creamy pop of colour that seamlessly melts into skin/lip with a satin finish, leaving it with a natural flush.​

  • Hint of colur for lips and cheeks​
  • Creamy texture​
  • Contains squalane​
  • Moisturising properties​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Blending Brush, Blending Sponge​ ​

 

Combine with

Image of Celestial Blitz Cream Highlighter
Out of stock

Others also bought

Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Gathered Blouse - Beige - Still Life
€ 49€ 89
Prev. Markdown: € 59
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Checked Buckle-Belt Trench Coat - Beige/Checked - Still Life
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Burgundy/Pink - Still Life
Long-Sleeve Wool Top - Black - Still Life
Sale
Chunky Chain Link Necklace - Silver - Still Life
Online exclusive
Short Cord-Collar Denim Jacket - Mole - Still Life
Ruched Bust Jersey Top - Brown Stripes - Still Life
Sale
Slim Fit Jersey T-Shirt - Dark Blue/Striped - Still Life
Sale
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Grey - Still Life
NewWool-cotton
Cream Blusher - Simply Pink - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Gathered Side Placket Top - Dark Grey - Still Life
100% cotton
Leather Loafers - Black - Still Life
Sculptural Cotton V-Neck Blouse - White - Still Life
Sale100% cotton
Soft Heel Loafers - Brown - Still Life
€ 79€ 149
Sale
Cream Blusher - Favourite Flower - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Mohair Blend Top - Brown/Yellow Houndstooth - Still Life
€ 49€ 89
Salecotton-wool-mohair
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Rib-Knit Cardigan - Grey Melange - Still Life
€ 49€ 79
SaleWool-cotton
Rib-Knit T-shirt - White - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 39
SaleWool-cotton
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Long-Sleeve Merino Wool Top - Black - Still Life
Sale100% merino wool