Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Rouge Icon Matte Lip Colour

€ 17€ 32
3.7 G | € 4594.60 / 1kg
Sale

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Similar items

French Taupe Satin Lip Colour - French Taupe - Still Life
€ 17€ 32
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
€ 17€ 32
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 32
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
€ 15€ 32
3.5 G | € 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 32
3.8 G | € 8421.05 / 1 KG
+6
Early Sepia Satin Lip Colour - Early Sepia - Still Life
€ 17€ 32
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 32
3.8 G | € 8421.05 / 1 KG
+6
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 32
3.8 G | € 8421.05 / 1 KG
+6

Others also bought

Rouge Icon Lip Pencil - Rouge Icon - Still Life
€ 8€ 15
1.21 G | € 6611.57 / 1 KG
+1
Sale
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Cotton Shirt - Pink/Red Stripes - Still Life
€ 39€ 79
Prev. Markdown: € 49
+2
Sale100% cotton
Long-Sleeve Merino Wool Top - Black - Still Life
Sale100% merino wool
Square-Neck Tank Top - Red - Still Life
€ 10€ 22
Prev. Markdown: € 12
Sale
Cable-Knit Mock Neck Vest - Dark Blue - Still Life
SaleWool-cotton
Cross-Strap Leather Ballet Flats - Grey leather - Still Life
Ribbed Long-Sleeve Top - Dark Red - Still Life
Knitted Sweater Vest - Navy Blue - Still Life
SaleWool-cotton
Oversized Mohair-Blend Cardigan - Dark Blue - Still Life
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
€ 9€ 17
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Cashmere and cotton jumper - Beige - Still Life
SaleCashmere-cotton
Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 32
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Sculpted Denim Jacket - Washed Mid Blue - Still Life
100% cotton
Mohair-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Light Beige - Still Life
Cassis Keeper Nail Colour - Cassis Keeper - Still Life
€ 9€ 17
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 32
3.8 G | € 8421.05 / 1 KG
+6
Mild Matcha Nail Colour - Mild Matcha - Still Life
€ 9€ 17
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Fitted Cotton Jersey Midi Dress - Black - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 39
Sale100% organic cotton
V-Neck Merino Wool Jumper - Khaki Green - Still Life
Sale100% merino wool
Hooded Anorak - Black - Still Life
€ 75€ 129
Sale
Long-Sleeve Frilled Maxi Dress - Black/Floral - Still Life