Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Perfect Pistachio Body Mist​

€ 3€ 15
Prev. Markdown: € 5
150 ML | € 20.00 / 1L
Out of stock

Body mist with a delicate perfume that captures a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Fragrance family: Fruity​
  • Made in Italy​

 

Similar items

Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Fleur de Mimosa Mini Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Sardonyx Fire Mini Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Amber Noir Mini Body Mist​ - Amber Noir - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Punk Bouquet Mini Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Pink Noon Mini Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents

Others also bought

Perfect Pistachio Eau de Toilette​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Perfect Pistachio Perfume Oil​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Fitted Tank Top - Black - Lookbook
€ 12€ 19
Sale
Alpaca-Blend Cardigan - Yellow - Still Life
Sale
Ribbed Tank Top - Bright Red - Still Life
€ 10€ 22
Prev. Markdown: € 12
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Rib-Knit Merino Polo Top - Dark Blue - Still Life
100% merino wool
Square-Neck Tank Top - Red - Still Life
€ 10€ 22
Prev. Markdown: € 12
Sale
Straight Press-Crease Trousers - Black - Lookbook
Relaxed Knit Jumper - White - Lookbook
Perle de Coco Roll-on Perfume - Perle de Coco - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Chunky Hoop Set - Gold - Still Life
Online exclusive
Wool-Blend Faux-Fur Jacket - Beige - Still Life
Sale
Crescent-Buckle Belt - Brown - Still Life
+1
Sale
Crewneck T-Shirt - White - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Medium Hair Claw - Sky Blue - Still Life
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Rib-Knit Top - Dark Brown - Still Life
€ 39€ 59
Sale
Mini Hair Claw - Lilac - Still Life
V-Neck Cotton Jumper - Mustard - Still Life
Sale100% cotton
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Lace-Up Leather Boots - Black - Still Life
€ 109€ 199
Prev. Markdown: € 129
Sale