Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Déjà Vu Mood Déjà Vu Mood Scented Candle

€ 25
210 G | € 119.05 / 1kg

Déjà Vu Mood

Punk BouquetPerle De CocoSardonyx FireSicilian SunriseArabesque WoodTachisme PepperDéjà Vu Mood

This scented candle features a feminine scent of jasmine sambac tempered by memories of wild raspberry.

Top notes: Elemi, Wild Raspberry, Jaboticaba

Mid notes: Jasmine Sambac, Blur Cyclamen, Saffron Flower

Base notes: Ambroxan, Driftwoods, Cotton Candy

Fragrance family: Fruity

Burning time: around 50 hours

Trim the wick 5mm before use.

Made in the EU.

 

Others also bought

Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Boxy Cotton T-Shirt - White/Dots - Still Life
+5
100% organic cotton
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Tie-Waist Cotton Shirt - White - Still Life
+1
New100% cotton
Sardonyx Fire Body Scrub - Sardonyx Fire - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Gathered Crepe Blouse - Black - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - Dark Blue - Still Life
+5
100% organic cotton
Miami Muse Hand Soap - Miami Muse - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Cotton Jersey Top - Off White/Stripes - Still Life
100% organic cotton
Oversized Drawstring Utility Jacket - Dark Brown - Still Life
Déjà Vu Mood Perfume Oil - Déjà Vu Mood - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Hand Soap & Hand Lotion Kit - Arabesque Wood - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Sardonyx Fire Hand Cream - Sardonyx Fire - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents