Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Sardonyx Fire Scented Candle

€ 25
210 G | € 119.05 / 1kg

Sardonyx Fire

Punk BouquetPerle De CocoSardonyx FireSicilian SunriseArabesque WoodTachisme PepperDéjà Vu Mood

This scented candle features an intense floral scent with dark amber, wild vanilla, and hints of bloom.

Top notes: Guava, Pink Freesia

Mid notes: Rose Absolute, Saffron, Indian Jasmine

Base notes: Patchouli, Black Amber, Vanilla Beans

Fragrance family: Floral

Burning time: around 50 hours

Trim the wick 5mm before use.

Made in the EU

 

Others also bought

Sardonyx Fire Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Sardonyx Fire Hand Cream - Sardonyx Fire - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sardonyx Fire Body Scrub - Sardonyx Fire - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Shimmer Shells Nail Colour - Shimmer Shells - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+22
Déjà Vu Mood Perfume Oil - Déjà Vu Mood - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Tulip Bag Charm - Light Pink - Still Life
Sleeveless Draped Dress - Dark Brown - Still Life
Tie-Waist Cotton Shirt - White - Still Life
+1
100% cotton
Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Miami Muse Hand Soap - Miami Muse - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Gathered Crepe Blouse - Black - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White/Dots - Still Life
+4
100% organic cotton
Boxy Cotton T-Shirt - Dark Blue - Still Life
+4
100% organic cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Grey - Still Life
+5
Cotton-wool
Double Layer Asymmetric Skirt - Black - Still Life
Cotton Jumper - White/Blue Stripes - Still Life
100% cotton
Sardonyx Fire Mini Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Punk Bouquet Perfume Oil - Punk Bouquet - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Sardonyx Fire Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sardonyx Fire - Still Life
2 scents
Fitted-Waist Cotton Shirt - Dark Blue - Still Life
Scoop-Neck Tank Top - Red/Striped - Still Life
Nocturnal Tales Perfume Oil - Nocturnal Tales - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive