Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Rose Overload Matte Lip Colour

€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1kg

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Similar items

Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG

Others also bought

Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Sequin Flora Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+22
Sculpted Denim Jacket - Washed Mid Blue - Still Life
100% cotton
Polished Brass Chain Necklace - Gold - Still Life
Straw Mini Tote - Dark Beige - Still Life
Wire-Frame Oval Sunglasses - Gold - Still Life
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Mohair-Blend Pointelle Cardigan - Pink - Still Life
cotton-wool-mohair
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Alpaca-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Navy Blue - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Pink - Still Life
+1
Wool-cotton
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Asymmetric Wool Jacket - Dark Blue - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock