Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Sicilian Sunrise Perfume Oil

£ 18
6 ML | £ 3000.00 / 1L

This travel-friendly roll-on perfume oil is delicately scented with long-lasting uplifting notes of freshly picked lemons, tickling sun-warmed wood to new life.​ 6 ml/0.24 fl oz. ​ ​

Top notes: Lemon, Grapefruit, Red Currant​

Mid notes: Jasmine Petals, Pineapple, Pear​

Base notes: Cedarwood, Musk, Amber​ ​

Fragrance family: Fresh​

Made in Italy​

Others also bought

Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 14
150.0 ML | £ 93.33 / 1 L
9 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 8
50.0 ML | £ 160 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 14
350.0 ML | £ 40 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 6
30 ML | £ 200 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Body Lotion - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 15
350.0 ML | £ 42.86 / 1 L
3 scents
Blank Pages Eau de Toilette - Blank Pages - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Online exclusive
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 9
250.0 ML | £ 36 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Wool-Cotton Zip Cardigan - Beige/Green/Checked - Still Life
Wool-cotton
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 11
250.0 ML | £ 44 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sicilian Sunrise - Still Life
2 scents
Tapered Jeans - Light Blue - Still Life
Cropped Bomber Jacket - Green - Still Life
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
£ 14
350.0 ML | £ 40 / 1 L
3 scents
Brushed Cashmere Cardigan - Lilac - Still Life
+2
New100% cashmere
Barrel-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+10
100% cotton
Desert Edition Eau de Toilette - Desert Edition - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+5
100% organic cotton
Punk Bouquet Mini Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
£ 8
50.0 ML | £ 160 / 1 L
10 scents
Oversized Cotton Shirt - Dark Brown - Still Life
+1
New100% cotton
Cropped Wide-Leg Jeans - Mid blue - Still Life