Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Pomegranate Satin Lip Colour

£ 19
3.8 G | £ 5000.00 / 1kg

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Deep Burgundy Matte Lip Colour - Deep Burgundy - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
£ 19
3.5 G | £ 5428.57 / 1 KG
+3
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
£ 19
3.5 G | £ 5428.57 / 1 KG
+3

Others also bought

Multi-Coloured Bangle - Black/Multi Colour - Still Life
Mohair-Blend Wrap Cardigan - Grey/Brown Stripes - Still Life
Sardonyx Fire Body Scrub - Sardonyx Fire - Still Life
£ 15
250 ML | £ 60 / 1 L
6 scents
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Merino Wool Wrap Cardigan - Dark Mole - Still Life
Crescent Crossbody Bag - Dark Brown - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Lace Trim Slip Dress - Dark Red - Still Life
Bouclé Wool Car Coat - Dark Brown - Still Life
Asymmetric Wool Jacket - Mole - Still Life
100% wool
Knitted Collar Cardigan - Bright Blue - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Zip Pocket Tailored Trousers - Black - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Grey - Still Life
+1
NewWool-cotton
Relaxed Knit Jumper - Dark Red - Lookbook
Wool Doublé Jacket - Brown - Still Life
Draped Cowl-Neck Top - Dark Red - Still Life
Leather Penny Loafers - Black - Still Life
Asymmetric Wool Jacket - Black - Lookbook
Classic Tote Bag - Brown - Still Life
Button-Detail Wool Top - Cream - Still Life
New100% wool