Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

The Red Satin Lip Colour

£ 19
3.8 G | £ 5000.00 / 1kg

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
£ 19
3.5 G | £ 5428.57 / 1 KG
+3
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
£ 19
3.5 G | £ 5428.57 / 1 KG
+3
Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Deep Burgundy Matte Lip Colour - Deep Burgundy - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10

Others also bought

Zip Pocket Tailored Trousers - Black - Still Life
Lace Trim Slip Dress - Dark Red - Still Life
Houndstooth Dress - Grey/Checked - Still Life
Lace-Trim Midi Dress - Black - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Gathered Side Placket Top - Dark Grey - Still Life
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
Dejà Vu Mood Eau de Toilette - Dejà Vu Mood - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Mock Neck Scuba Sweatshirt - Dark Brown - Still Life
Strappy Leather Sandals - Gold - Still Life
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
£ 14
150.0 ML | £ 93.33 / 1 L
9 scents
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Merino Wool Wrap Cardigan - Dark Mole - Still Life
Crescent Crossbody Bag - Dark Brown - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Bouclé Wool Car Coat - Dark Brown - Still Life
Asymmetric Wool Jacket - Mole - Still Life
100% wool
Knitted Collar Cardigan - Bright Blue - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Grey - Still Life
+1
NewWool-cotton
Relaxed Knit Jumper - Dark Red - Lookbook