Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Bouquet Satin Lip Colour

£ 9£ 19
3.8 G | £ 2368.43 / 1kg
Sale

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Combine with

Image of Old Copper Cream Eye Colour

Similar items

Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
£ 9£ 19
3.5 G | £ 2571.43 / 1 KG
+3
Sale
Berry Beat Matte Lip Colour - Berry Beat - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Rouge Icon Matte Lip Colour - Rouge Icon - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
£ 19
3.5 G | £ 5428.57 / 1 KG
+3
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
£ 19
3.7 G | £ 5135.14 / 1 KG
+10
Double Cherry Matte Lip Colour - Double Cherry - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
£ 19
3.5 G | £ 5428.57 / 1 KG
+3
Very Pitaya Matte Lip Colour - Very Pitaya - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale

Others also bought

Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
Cream Blusher - Simply Pink - Still Life
£ 11£ 23
11.3 G | £ 973.45 / 1 KG
+1
Sale
Femme Flair Lip Gloss - Femme Flair - Still Life
£ 7£ 14
4.0 ML | £ 1750 / 1 L
+2
Sale
Criss-Cross Leather Slingback Pumps - Black - Still Life
Sienna Stunner Lip Pencil - Sienna Stunner - Still Life
£ 7£ 14
1.21 G | £ 5785.12 / 1 KG
+1
Sale
Brushed Knit Polo T-Shirt - Dark Brown - Still Life
Famous Brown Eye Pencil - Famous Brown - Still Life
£ 9£ 18
1.3 G | £ 6923.08 / 1 KG
+1
Sale
Straight Press-Crease Trousers - Black - Lookbook
Candy Caricature Lip Gloss - Candy Caricature - Still Life
£ 7£ 14
4.0 ML | £ 1750 / 1 L
+2
Sale
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Wool-Cotton Bouclé Jumper - Dark Pink - Still Life
SaleWool-cotton
Croco Effect Belt - Beige/Faux Croco - Still Life
+1
Sale
Rouge Icon Matte Lip Colour - Rouge Icon - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Mohair Blend Top - Dark Blue/Cool Blue - Still Life
Salecotton-wool-mohair
Very Pitaya Matte Lip Colour - Very Pitaya - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Long-Sleeve Merino Wool Top - Black - Still Life
Sale100% merino wool
Mohair-Blend Brushed Cardigan - Black - Still Life
Bold Bronze Eye Pencil - Bold Bronze - Still Life
£ 9£ 18
1.3 G | £ 6923.08 / 1 KG
+1
Sale
Mini Skirt - Black - Still Life
New
High-Waist Mini Skirt - Black - Lookbook
Sale
Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
£ 9£ 19
3.7 G | £ 2432.43 / 1 KG
+10
Sale
Heart-Pendant Hoop Earrings - Silver - Still Life
Knitted Jumper - Black - Still Life
£ 37£ 57
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale