Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Perfect Pistachio Hand Cream

€ 3€ 7
Prev. Markdown: € 5
30 ML | € 100.00 / 1L
Out of stock

Rich moisturising cream with shea butter, featuring a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Leaves hands feeling silky smooth​
  • Contains shea butter​
  • Made in Italy​ ​

 

Similar items

Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Amber Noir Hand Lotion​ - Amber Noir - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Nine Notes Hand Lotion​ - Nine Notes - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sardonyx Fire Hand Lotion - Sardonyx Fire - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Pink Noon Hand Lotion - Pink Noon - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Punk bouquet Hand Lotion - Punk bouquet - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents

Others also bought

Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Fitted Tank Top - Black - Lookbook
€ 12€ 19
Sale
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Crewneck T-Shirt - White - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Rib-Knit T-shirt - White - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 39
SaleWool-cotton
Perfect Pistachio Eau de Toilette​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
Sale
Relaxed Wide-Leg Cotton Trousers - Off-White - Still Life
€ 49€ 89
Prev. Markdown: € 59
Sale100% cotton
Tachisme Pepper Scented Candle - Tachisme Pepper - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Oversized Denim Jacket - Dusty Blue - Still Life
€ 89€ 149
Prev. Markdown: € 99
Sale
Sculptural Cotton V-Neck Blouse - White - Still Life
Sale100% cotton
Press-Crease Cotton Trousers - Brown - Still Life
Sale100% cotton
Crewneck T-Shirt - Beige - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Asymmetric Satin Midi Dress - Dusty Pink - Still Life
Cropped Wide-Leg Jeans - Mid blue - Still Life
Striped Resort Shirt - Brown/Blue Stripes - Still Life
Sale
Straight Press-Crease Trousers - Navy - Still Life
Open-Knit Polo Top - White - Lookbook
€ 29€ 69
Prev. Markdown: € 35
Sale
Satin Slip Mini Dress - Dark Mole - Still Life
€ 39€ 69
Prev. Markdown: € 49
Sale
Alpaca-Blend Cardigan - Yellow - Still Life
Sale
Scuba Joggers - Dark Blue - Still Life
€ 55€ 89
Sale
Fit-and-Flare Midi Dress - Dark Brown - Still Life
Tailored Linen Shorts - Beige - Still Life
adidas Originals Japan Decon Sneakers - Beige/Faux Snake - Still Life