Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Sardonyx Fire Hand Cream

€ 7
30 ML | € 233.34 / 1L

Rich moisturising cream with shea butter, featuring an intense floral scent of dark amber, wild vanilla and hints of bloom.​ ​

Top notes: Guava, Pink Freesia​

Mid notes: Rose Absolute, Saffron, Indian Jasmine​

Base notes: Patchouli, Black Amber, Vanilla Beans​ ​

  • Leaves hands feeling silky smooth.​
  • Contains shea butter.​
  • Made in Italy​ ​

 

Similar items

Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sardonyx Fire Hand Lotion - Sardonyx Fire - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Pink Noon Hand Lotion - Pink Noon - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Amber Noir Hand Lotion​ - Amber Noir - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Nine Notes Hand Lotion​ - Nine Notes - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Punk bouquet Hand Lotion - Punk bouquet - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents

Others also bought

Sardonyx Fire Perfume Oil - Sardonyx Fire - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Sardonyx Fire Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Sardonyx Fire Mini Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Sardonyx Fire Hand Lotion - Sardonyx Fire - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sardonyx Fire Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sardonyx Fire - Still Life
2 scents
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Sardonyx Fire Scented Candle - Sardonyx Fire - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Sardonyx Fire Body Scrub - Sardonyx Fire - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Short Bead Necklace - Burgundy - Still Life
Leather Ballet Flats - Black - Still Life
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Lotion - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Relaxed Knit Jumper - Black - Lookbook
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Perle de Coco Scented Candle - Perle De Coco - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Classic Tote Bag - Brown - Still Life
Ribbed Long-Sleeve Top - White - Still Life
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Wide-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
Chunky Rib-Knit Cardigan - Dark Brown - Still Life
Wool-cotton
Canvas Beauty Pouch - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 29
169.0 G | € 171.6 / 1 KG
4 scents
Twist-Front Cashmere Headband - White - Still Life