Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Double Cherry Matte Lip Colour

€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.60 / 1kg
Sale

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Combine with

Image of Berry Beat Matte Lip Colour
Image of Futuristic Glow Balm Highlighter

Similar items

French Taupe Satin Lip Colour - French Taupe - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Early Sepia Satin Lip Colour - Early Sepia - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 22
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
€ 15€ 22
3.5 G | € 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6

Others also bought

V-Neck Cotton Jumper - Mustard - Still Life
Sale100% cotton
Early Sepia Satin Lip Colour - Early Sepia - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Knot-Buckle Leather Belt - Black - Still Life
Sale
Hooded Anorak - Black - Still Life
€ 75€ 129
Sale
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Pleated Bodice Maxi Dress - Warm Yellow/Florals - Still Life
€ 69€ 149
Prev. Markdown: € 79
Sale
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Slim T-Shirt - Purple/Striped - Still Life
€ 25€ 39
Sale
Flounced Mini Dress - Blue - Still Life
€ 75€ 119
Sale
Satin Shirt - Black - Still Life
€ 69€ 119
Sale
Long Lace Dress - White - Still Life
€ 99€ 149
Sale
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Checked Buckle-Belt Trench Coat - Beige/Checked - Still Life
Ruched Cap-Sleeve Top - Light Blue - Still Life
€ 29€ 69
Prev. Markdown: € 35
Sale
Belted Corduroy Jumpsuit - Burgundy - Lookbook
SaleOnline exclusive
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 22
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
Asymmetric Draped Midi Dress - White/Dark Blue - Still Life
€ 79€ 129
Prev. Markdown: € 89
Sale
Rouge Icon Lip Pencil - Rouge Icon - Still Life
€ 8€ 15
1.21 G | € 6611.57 / 1 KG
+1
Sale
Mohair Blend Top - Dark Blue/Cool Blue - Still Life
€ 49€ 89
Salecotton-wool-mohair
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Tapered Linen Blazer - Brown - Still Life
€ 69€ 149
Prev. Markdown: € 79
Sale
Pendant Earrings - Gold/Khaki Green - Still Life
€ 22€ 39
Sale