Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Red Volume Matte Lip Colour

€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.60 / 1kg
Out of stock

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Similar items

Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
French Taupe Satin Lip Colour - French Taupe - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 22
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
Early Sepia Satin Lip Colour - Early Sepia - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3

Others also bought

Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Classic Tote Bag - Brown - Still Life
Tapered Knit Cardigan - Dark Brown - Lookbook
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
Rib-Knit Cardigan - Dark Blue - Still Life
€ 59€ 119
SaleCotton-wool
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Suede Baseball Cap - Dark Brown - Still Life
€ 39€ 69
SaleOnline exclusive
Rib-Knit Cardigan - Grey Melange - Still Life
€ 49€ 79
SaleWool-cotton
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Mohair-Blend Brushed Cardigan - Black - Still Life
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
V-Neck Cotton Jumper - Mustard - Still Life
Sale100% cotton
Tapered Knit Cardigan - Dark Grey - Still Life
SaleWool-cotton
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Boat-Neck Rib-Knit Top - Black - Still Life
Sale
Straight Press-Crease Trousers - Black - Lookbook
Alpaca-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Brown - Still Life
Sculptural Cotton V-Neck Blouse - White - Still Life
Sale100% cotton
Ribbed Mock-Neck Top - White - Still Life
Sale
Turtleneck Jumper - Burgundy - Still Life
€ 22€ 49
Prev. Markdown: € 25
+2
Sale
Silk-Cotton Knit Jumper - Light Blue - Still Life
€ 39€ 89
Prev. Markdown: € 49
SaleSilk-cotton
Slightly Brown Lip Gloss - Slightly Brown - Still Life
€ 8€ 15
4.0 ML | € 2000 / 1 L
+2
Sale
Belted Corduroy Jumpsuit - Burgundy - Lookbook
SaleOnline exclusive
Tapered Knit Cardigan - Beige - Still Life
SaleWool-cotton