Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Rouge Icon Matte Lip Colour

€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.60 / 1kg
Sale

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Similar items

French Taupe Satin Lip Colour - French Taupe - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 22
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
Early Sepia Satin Lip Colour - Early Sepia - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
€ 15€ 22
3.5 G | € 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6

Others also bought

Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Rouge Icon Lip Pencil - Rouge Icon - Still Life
€ 8€ 15
1.21 G | € 6611.57 / 1 KG
+1
Sale
Short-Sleeve Mock-Neck Top - Black/Green Floral print - Still Life
Cotton Shirt - Pink/Red Stripes - Still Life
€ 39€ 79
Prev. Markdown: € 49
+2
Sale100% cotton
Cassis Keeper Nail Colour - Cassis Keeper - Still Life
€ 9€ 12
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
€ 9€ 12
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Relaxed Wide-Leg Cotton Trousers - Rust Brown - Still Life
Sale100% cotton
Cross-Strap Leather Ballet Flats - Grey leather - Still Life
Square-Neck Tank Top - Red - Still Life
€ 10€ 22
Prev. Markdown: € 12
Sale
adidas SL 72 OG - Brown/Pink - Still Life
€ 59€ 100
Sale
Rib-Knit Cardigan - Dark Blue - Still Life
€ 59€ 119
SaleCotton-wool
Cable-Knit Mock Neck Vest - Dark Blue - Still Life
SaleWool-cotton
Oversized Mohair-Blend Cardigan - Dark Blue - Still Life
Long-Sleeve Merino Wool Top - Black - Still Life
Sale100% merino wool
Pleated Barrel-Leg Trousers - Beige - Still Life
Ribbed Long-Sleeve Top - Dark Red - Still Life
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Flared Midi Dress - Light Grey - Still Life
€ 49€ 99
Prev. Markdown: € 59
Sale
Sculpted Denim Jacket - Washed Mid Blue - Still Life
100% cotton
Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 22
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Fitted Cotton Jersey Midi Dress - Black - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 39
Sale100% organic cotton
V-Neck Merino Wool Jumper - Khaki Green - Still Life
Sale100% merino wool
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6