Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Silky Screen Nail Colour

£ 7£ 11
10 ML | £ 700.00 / 1L
Out of stock

High-pigmented, fast dry nail colour, with a glossy finish. Gives full coverage with two coats. 10ml / 0.34 fl. oz.

  • Solid shades give full coverage in two coats.​
  • Vegan formula​.
  • Goes great with: Base Coat, Nail Colour​.

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.

Similar items

Sequin Flora Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
£ 11
10 ML | £ 1100 / 1 L
+22
Peony Ghost Nail Colour - Peony Ghost - Still Life
£ 11
10 ML | £ 1100 / 1 L
+22
Say Lollipop Nail Colour - Say Lollipop - Still Life
£ 11
10 ML | £ 1100 / 1 L
+22
Grape Galore Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
£ 11
10 ML | £ 1100 / 1 L
+22
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
£ 5£ 11
10 ML | £ 500 / 1 L
+22
Sale
Mild Matcha Nail Colour - Mild Matcha - Still Life
£ 5£ 11
10 ML | £ 500 / 1 L
+22
Sale
Terra Rosa Nail Colour - Terra Rosa - Still Life
£ 11
10 ML | £ 1100 / 1 L
+22
Pretty Prism Nail Colour - Pretty Prism - Still Life
£ 11
10 ML | £ 1100 / 1 L
+22
Beetle Green Nail Colour - Beetle Green - Still Life
£ 11
10 ML | £ 1100 / 1 L
+22
Metallic Blue Nail Colour - Metallic Blue - Still Life
£ 11
10 ML | £ 1100 / 1 L
+22

Others also bought

Cotton Shirt - White - Still Life
+2
100% cotton
Knitted Sweater - Dark Brown - Lookbook
£ 27£ 47
Sale
Knitted Sweater Vest - Navy Blue - Still Life
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
Knitted Jumper - Black - Still Life
£ 37£ 57
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
Mohair-Blend Brushed Cardigan - Camel - Still Life
Base Coat - Base Coat - Still Life
£ 5£ 11
10.0 ML | £ 500 / 1 L
Sale
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Boat-Neck Rib-Knit Top - Black - Still Life
Rib-Knit Cardigan - Grey Melange - Still Life
SaleWool-cotton
V-Neck Cotton Jumper - Mustard - Still Life
Sale100% cotton
Tapered Knit Cardigan - Dark Brown - Lookbook
SaleWool-cotton
Ribbed Long-Sleeve Top - Brown/White Stripes - Still Life
+7
Sale
Straight Press-Crease Trousers - Dark brown - Lookbook
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Cropped Bomber Jacket - Black - Still Life
Sale
Cashmere and cotton jumper - Beige - Still Life
SaleCashmere-cotton
Straight Press-Crease Trousers - Black - Lookbook
Boxy Jacket - Dark Brown - Still Life
£ 69£ 119
Sale
Long-Sleeve Merino Wool Top - Black - Still Life
Sale100% merino wool
Rib-Knit T-shirt - White - Still Life
SaleWool-cotton
Tapered Shirt - Brown/Checked - Still Life
£ 37£ 57
Sale100% cotton
Tie-Belt Wool Car Coat - Brown - Still Life
Sale