Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Dried Petals Cheek & Lip

€ 9€ 19
5 G | € 1800.00 / 1kg
Sale

Dried Petals

Mauve ModernDried PetalsRipe PeachRuby ReadyForever FigWatermelon Juice

Creamy pop of colour that seamlessly melts into skin/lip with a satin finish, leaving it with a natural flush.​

  • Hint of colur for lips and cheeks​
  • Creamy texture​
  • Contains squalane​
  • Moisturising properties​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Blending Brush, Blending Sponge​ ​

 

Combine with

Image of Celestial Blitz Cream Highlighter
Out of stock

Others also bought

Whimsy Cherry Lip Gloss - Whimsy Cherry - Still Life
€ 8€ 15
4.0 ML | € 2000 / 1 L
+2
Sale
Rib-Knitted Long Dress - Black - Still Life
Sale
French Taupe Satin Lip Colour - French Taupe - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Berry Beat Matte Lip Colour - Berry Beat - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
€ 9€ 12
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Soot Smudge Eye Pencil - Soot Smudge - Still Life
€ 10€ 19
1.3 G | € 7692.31 / 1 KG
+1
Sale
Heart-Pendant Hoop Earrings - Gold - Still Life
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Cold Marble Nail Colour - Cold Marble - Still Life
€ 6€ 12
10 ML | € 600 / 1 L
+16
Sale
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Glass Divine Balm Highlighter - Glass Divine - Still Life
€ 12€ 22
8.7 G | € 1379.31 / 1 KG
Sale
Croco Effect Belt - Beige/Faux Croco - Still Life
€ 29€ 49
+1
Sale
Ribbed Cotton Cardigan - White - Still Life
€ 29€ 69
Prev. Markdown: € 35
Sale100% cotton
Cotton Jersey Top - White - Still Life
100% organic cotton
Knot-Buckle Leather Belt - Black - Still Life
Sale
Leather Chelsea Boots - Black - Still Life
Sale
Tapered Knit Cardigan - Dark Brown - Lookbook
SaleWool-cotton
Knitted Sweater - Dark Brown - Lookbook
€ 29€ 49
Sale
Knee-Length Slip Skirt - Purple/Paisley - Still Life
€ 39€ 69
Prev. Markdown: € 45
+1
Sale
Smocked Waist Linen Blouse - Black - Still Life
Long-Sleeve Merino Wool Top - Black - Still Life
Sale100% merino wool
Mock-Neck Top - Pink/Floral - Still Life
€ 25€ 49
Sale
Rib-Knit Cardigan - Grey Melange - Still Life
€ 49€ 79
SaleWool-cotton
Ruched Floral Top - Red/Floral Pattern - Still Life
€ 39€ 59
Sale