Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Mauve Modern Cheek & Lip

€ 10€ 19
5 G | € 2000.00 / 1kg
Sale

Mauve Modern

Mauve ModernDried PetalsRipe PeachRuby ReadyForever FigWatermelon Juice

Creamy pop of colour that seamlessly melts into skin/lip with a satin finish, leaving it with a natural flush.​

  • Hint of colur for lips and cheeks​
  • Creamy texture​
  • Contains squalane​
  • Moisturising properties​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Blending Brush, Blending Sponge​ ​

 

Combine with

Image of Celestial Blitz Cream Highlighter
Out of stock

Others also bought

Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Gathered Blouse - Beige - Still Life
€ 49€ 89
Prev. Markdown: € 59
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Burgundy/Pink - Still Life
Long-Sleeve Wool Top - Black - Still Life
Sale
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Chunky Chain Link Necklace - Silver - Still Life
Online exclusive
Bold Bronze Eye Pencil - Bold Bronze - Still Life
€ 10€ 19
1.3 G | € 7692.31 / 1 KG
+1
Sale
Checked Buckle-Belt Trench Coat - Beige/Checked - Still Life
Soot Smudge Eye Pencil - Soot Smudge - Still Life
€ 10€ 19
1.3 G | € 7692.31 / 1 KG
+1
Sale
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Ruched Bust Jersey Top - Brown Stripes - Still Life
Sale
Short Cord-Collar Denim Jacket - Mole - Still Life
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
Slim Fit Jersey T-Shirt - Dark Blue/Striped - Still Life
Sale
Gathered Side Placket Top - Dark Grey - Still Life
100% cotton
Leather Loafers - Black - Still Life
Cream Blusher - Simply Pink - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Grey - Still Life
+1
NewWool-cotton
Sculptural Cotton V-Neck Blouse - White - Still Life
Sale100% cotton
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Soft Heel Loafers - Brown - Still Life
€ 79€ 149
Sale
Pointed-Toe Leather Chelsea Boots - Beige/Faux Snake - Still Life
SaleOnline exclusive
Cream Blusher - Favourite Flower - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale